Kaheksa levinud viga, mida teeme
interjööri sobivat värvi valides.

Ruumi värvide valik on üks tähtsamaid punkte eluaseme disaini valikul. Õige värv võib muuta ruumi õdusaks, vale aga jahedaks ja ebameeldivaks. Millised on levinuimad vead?

blog6

Viga #1: Valgemast valgem

Täiesti valge interjöör näeb välja liiga igav, seepärast peaks selles midagi ka rõhutama. Valge värv sobib iga stiiliga, seega ole valmis julgeteks pintslitõmmeteks!

blog4

Viga #2: Ruumi vale värvimine

Tänapäeval otsustavad paljud värvida toa kolm seina üht värvi ja neljanda täiesti erinevalt. See tähendab, et seinapind jagatakse tsoonideks. Sageli tehakse nii, kui see pole üldse vajalik, olles pigem sobimatu. Rõhuta ala kamina juures või kui ruumis on vahesein, võib toa teise poole värvida erinevalt… Sellega tuleb olla ettevaatlik!

blog3

Viga #3: Valgustus muudab värve

On oluline meeles pidada, et loomulik valgus mõjutab ruumi värve päevasel ja kunstvalgus õhtusel ajal. Nii muutub ka meeleolu toas. Kui valid värve (eriti tumedaid), ära unusta vastavat valgustust.

blog7

Viga #4: Unustatakse põrand

Põranda värvi ei tohi jätta tagaplaanile! Materjal ja värv peavad olema kooskõlas seinte ja üldise disainiga. Ehkki paljudele tundub, et tavaliselt ei pöörata põrandale eriti suurt tähelepanu, on sellel tegelikult üldpildis suur roll. Sama kehtib ka lae kohta.

blog5

Viga #5: Kui oled otsustanud kombineerida mitmeid värve, ära jaota neid võrdselt

Ühel värvidest peab olema ülekaal, teistel on ruumis aktsentide roll. Põhivärvi osakaal ruumis peaks olema vähemalt 60%.

blog1

Viga #6: Vale kontrastvärvide kombinatsioon

Siinkohal jookseb väga kitsas piir stiili ja maitsetuse vahel. Ära kombineeri värve, mis omavahel ei sobi ja mõjuvad rõhuvalt või ülearu pealetükkivalt.

blog8

Viga #7: Monotoonne interjöör

Pigem hoidu sellest. Ruumis peavad olema mõned aktsendid. Vali mõned erksad ja esilekerkivad pisiasjad ja Sa näed, kuidas Sinu ruum muutub. Hoia eemale ühevärvilisusest ja ühe värvi eri toonide kasutamisest!

blog2

Viga #8: Eredad värvid

Pole soovitav valida ruumi põhivärviks ülearu erksat värvi. See vähendab õdusust ja ärritab nägemist. Kui siiski erksust soovid, pane see patjadesse, tekkidesse, maalidesse, vaasidesse ja vaipadesse.

Meie veebisait kasutab küpsiseid. Lisainfot loe siit – küpsiste poliitika